Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Nastavenie môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NAJPREDÁVANEJŠÍ

KONTAKTY

LA BONTÉ - francúzske delikatesy
Fresh Market, Rožňavská 1A, Bratislava
tel: +421-2-4319 1976
info(a)la-bonte.sk
e-shop LA BONTÉ

 

 

V SR zastupujeme značky:

 

Confit de Provence

 

Godard logo

 

Roy René logo


Nugáty 2

 

FRANCÚZSKE NUGÁTY
ľahké, mandľové, ovocné alebo chrumkavé čokoládové

 


Názory na pôvod nugátu sa líšia, nugát však pravdepodobne pochádza z dôb starých rímských časov, kedy sa vyrábal najmä z vlašských orechov. Do Francúzska sa dostal v 17. storočí, keď sa do receptu namiesto vlašských orechov dostali mandle zásluhou Oliviera zo Serres, ktorý ich pestoval v blízkosti Montélimaru v južnom Francúzsku.  Až touto obmenou receptúry uzrel svetlo sveta pravý francúzsky nugát. Na konci 18. storočia bola v južnom Francúzsku v Montélimare otvorená prvá továreň na výrobu nugátu. Výroba sa postupne rozrástla a dnes je Montélimar a okolité oblasti svojou nugátovou produkciou preslávený. Preto dovážame nugáty výlučne z južného Francúzska z oblasti Montélimar alebo z blízkeho AIX en Provence.
V našej ponuke tradičné, ovocné alebo čokoládové príchute v rôznom balení, už od 5 ks. Okrem toho v ponuke aj tradičné BIO nugáty v balení po 50g alebo 100g.