Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Nastavenie môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NAJPREDÁVANEJŠÍ

KONTAKTY

LA BONTÉ - francúzske delikatesy
Fresh Market, Rožňavská 1A, Bratislava
tel: +421-2-4319 1976
info(a)la-bonte.sk
e-shop LA BONTÉ

 

 

V SR zastupujeme značky:

 

Confit de Provence

 

Godard logo

 

Roy René logo


Makarónky 2

                          MAKARÓNKY


koláčiky známe po celom svete

 


Makarónka, táto najznámejšia francúzska cukrovinka, je často chybne označovaná za francúzsku. V skutočnosti pocháza z Talianska, odkiaľ ju v 16. storočí priviezla francúzska kráľovná, manželka Henricha II., Katarína Medicejská.  Makarónky však dostali dnešnú podobu až vo Francúzsku na začiatku 20. storočia, kedy prvýkrát spojil dve makarónky krémom Pierre Desfontaines v  čajovom salóne Ladurée v Paríži, ktorý je vďaka tomu dodnes preslávený.
Množstvo ľudí sa čuduje, prečo je tak  malá a na pohľad jednoduchá makarónka taká drahá (ceny sa v európskych metropolách bežne pohybujú od 2,50 do 4,00 € za kus). Aj keď to vyzerá tak, že výroba jednej makarónky nezaberie veľa času ani úsilia, opak je pravdou. O makarónkach sa hovorí, že sú pre cukrárov výzvou. Za každou makarónkou sa totiž skrýva množstvo dôslednej a zdĺhavej práce.
Naše makarónky sú vyrábané odborným tímom cukrárov s dlhoročnými skúsenosťami v príprave a vývoji cukrárenských výrobkov, sú pripravované výlučne z kvalitnej mandľovej múky,  vajíčok a cukru, nádhernú farbu pridávajú prírodné farbivá. Všetky druhy sú bezlepkové, makarónky s ovocnými plnkami obsahujú až 90% ovocia a sú aj bezlaktózové. Môžeme Vám tak ponúknuť makarónky, ktoré ocenili aj renomovaní šéfkuchári a odborníci v gastronómii z rôznych krajín, vrátane Francúzska.

Naše makarónky patria medzi to najlepšie, čo sme na trhu vyskúšali – sú neuveriteľne jemné, rozpadávajú sa pri dotyku, rozplývajú na jazyku a prekypujú naozaj autentickou chuťou.
Sme radi, že kvalita týchto produktov prevýšila aj viaceré makarónky vyrábané priamo vo Francúzsku, ktoré sme mali zahrnuté v našom výbere dodávateľa a sme presvedčení, že znesú porovnanie aj s makarónkami, ktoré si kúpite v Paríži priamo na Champs Élysées.
V ponuke máme aktuálne príchute: citrón,  malina, maracuja, čierna ríbezla, kokos a káva, v balení po 4, 6 alebo 8 ks. Po predchádzajúcom objednaní Vám ich pripravíme aj na veľkú oslavu.

 

Makarónky v ponuke LA BONTÉ sú bezlepkové, druhy s ovocnými plnkami obsahujú až 90% ovocia a sú aj bezlaktózové. Balené po 4, 6, alebo 8 ks, zabezpečujeme aj dodávky pre rodinné či firemné príležitosti a oslavy.